Vishay/Dale RN65D1304FBSL
RN65D1304FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D1304FBSL
Brief Description
RES 1.3M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D1304FBSL.pdf
Availability of RN65D1304FBSL
QUANTITY
RN65D1304FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D1304FBSL
Internal Part NumberEIS-RN65D1304FBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.3M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D1304FBSL
Related LinksRN65D1, RN65D1304FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D1304FBSL Details Description
Related parts for RN65D1304FBSL
IC FET MUX/DEMUX 4BIT 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 50V AXIAL datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 16SSOP datasheet.pdf
RES 0.62 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
SIDAC 240-280V 1A TO92 datasheet.pdf
RES 16.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf