Vishay/Dale RN65D1333FB14
RN65D1333FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65D1333FB14
Brief Description
RES 133K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D1333FB14.pdf
Availability of RN65D1333FB14
QUANTITY
RN65D1333FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D1333FB14
Internal Part NumberEIS-RN65D1333FB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D1333FB14
Related LinksRN65D1, RN65D1333FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D1333FB14 Details Description
Related parts for RN65D1333FB14
RES SMD 4.3M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 2V 10% 0603 datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 2X1 208BGA datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
DISPLAY 590NM YLW NUMERIC 0.8" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS SKT datasheet.pdf