Vishay/Dale RN65D1333FRSL
RN65D1333FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D1333FRSL
Brief Description
RES 133K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D1333FRSL.pdf
Availability of RN65D1333FRSL
QUANTITY
RN65D1333FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D1333FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65D1333FRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D1333FRSL
Related LinksRN65D1, RN65D1333FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D1333FRSL Details Description
Related parts for RN65D1333FRSL
FILTER HIGH FREQ 22PF 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 38A D2PAK datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS IDC STR T/H AU datasheet.pdf
FLANGED SPADE INSULKRIMP datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
SGE1510-0-3000L-5000C-100C datasheet.pdf
MPACS RCP PRE datasheet.pdf
RES SMD 81.6 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf