TXC CORPORATION TB-10.000MDE-T
TB-10.000MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-10.000MDE-T
Brief Description
OSC MEMS 10.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-10.000MDE-T.pdf
Availability of TB-10.000MDE-T
QUANTITY
TB-10.000MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-10.000MDE-T
Internal Part NumberEIS-TB-10.000MDE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency10MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-10.000MDE-T
Related LinksTB-10.0, TB-10.000MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-10.000MDE-T Details Description
Related parts for TB-10.000MDE-T
CONN PLUG 24POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC DECODER VIDEO NTSC/PAL/SECAM datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 26POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
LIGHT PIPE 4MM RND LENS 9.0" datasheet.pdf
RES 196 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
PROBE PLATE datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 28VOUT 75W datasheet.pdf