Vishay/Dale RN65D1431FRE6
RN65D1431FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN65D1431FRE6
Brief Description
RES 1.43K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D1431FRE6.pdf
Availability of RN65D1431FRE6
QUANTITY
RN65D1431FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D1431FRE6
Internal Part NumberEIS-RN65D1431FRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D1431FRE6
Related LinksRN65D1, RN65D1431FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D1431FRE6 Details Description
Related parts for RN65D1431FRE6
RES ARRAY 5 RES 68K OHM 6SIP datasheet.pdf
TRANS NPN PREBIAS/PNP SOT363 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV PUSH PULL 6DIP GW datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 48VIN 12VOUT datasheet.pdf
IC CONTROLLER DDR VR12 40TQFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 19POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 1W DO204AL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 28POS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 10VSON datasheet.pdf