Vishay/Dale RN65D14R7FRE6
RN65D14R7FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN65D14R7FRE6
Brief Description
RES 14.7 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D14R7FRE6.pdf
Availability of RN65D14R7FRE6
QUANTITY
RN65D14R7FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D14R7FRE6
Internal Part NumberEIS-RN65D14R7FRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D14R7FRE6
Related LinksRN65D1, RN65D14R7FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D14R7FRE6 Details Description
Related parts for RN65D14R7FRE6
TRANS PREBIAS PNP 200MW MINI3 datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 150MW SSMINI2 datasheet.pdf
TERM RING TUBE N INS 8AWG 1/4 datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 350MA 900 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 30COND 0.100" datasheet.pdf