Vishay/Dale RN65D1502FRSL
RN65D1502FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D1502FRSL
Brief Description
RES 15K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D1502FRSL.pdf
Availability of RN65D1502FRSL
QUANTITY
RN65D1502FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D1502FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65D1502FRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D1502FRSL
Related LinksRN65D1, RN65D1502FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D1502FRSL Details Description
Related parts for RN65D1502FRSL
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT 8SOIC datasheet.pdf
SIDAC SYM 3CHP 270V 150A MS013 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 20POS 5A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IC WIRELESS SOC SOLUTION 32QFN datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf