Vishay/Dale RN65D1624FB14
RN65D1624FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65D1624FB14
Brief Description
RES 1.62M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D1624FB14.pdf
Availability of RN65D1624FB14
QUANTITY
RN65D1624FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D1624FB14
Internal Part NumberEIS-RN65D1624FB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.62M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D1624FB14
Related LinksRN65D1, RN65D1624FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D1624FB14 Details Description
Related parts for RN65D1624FB14
TERM SOLDER TURRET .234" .165"L datasheet.pdf
SCREWDRIVER SET PHIL/SLOT 5PC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DUAL POL QKE II W/30 AU datasheet.pdf
IC FPGA 153 I/O 256FBGA datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
RES 698K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC PWM CTRLR MULTIPHASE 40TQFN datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
HAN POWER S SEAL 19-22 datasheet.pdf
CAP FILM 2.7NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf