Vishay/Dale RN65D2152FR36
RN65D2152FR36 picture photo
Mfg. Part Number
RN65D2152FR36
Brief Description
RES 21.5K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D2152FR36.pdf
Availability of RN65D2152FR36
QUANTITY
RN65D2152FR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D2152FR36
Internal Part NumberEIS-RN65D2152FR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D2152FR36
Related LinksRN65D2, RN65D2152FR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D2152FR36 Details Description
Related parts for RN65D2152FR36
TVS DIODE 40.2VWM 64.8VC SMD datasheet.pdf
CAP CER 33PF 3.15KV SL RADIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 35W datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CAP CER 110PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
AM63227W203 TIMING BELT datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/3.3V 0.15A 6XDFN datasheet.pdf