Vishay/Vitramon VJ0805D200KXAAP
VJ0805D200KXAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D200KXAAP
Brief Description
CAP CER 20PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D200KXAAP.pdf
Availability of VJ0805D200KXAAP
QUANTITY
VJ0805D200KXAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D200KXAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D200KXAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D200KXAAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D200KXAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D200KXAAP Details Description
Related parts for VJ0805D200KXAAP
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES MO 1W 0.27 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 25V 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 15A 125V datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 7-20V 1.75A datasheet.pdf
ANTENNA PCB QUAD BAND datasheet.pdf
HEADER PRESS TOOL 2 SU 851890218 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 425MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf