Vishay/Dale RN65D2552FRSL
RN65D2552FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D2552FRSL
Brief Description
RES 25.5K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D2552FRSL.pdf
Availability of RN65D2552FRSL
QUANTITY
RN65D2552FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D2552FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65D2552FRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)25.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D2552FRSL
Related LinksRN65D2, RN65D2552FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D2552FRSL Details Description
Related parts for RN65D2552FRSL
IC TXRX RS-485/422 ESD 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IMPACT BP 6X16 GL SN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 6.19 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG SLATE 250' datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 550MA 500 MOHM datasheet.pdf
500 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
500 TB SOCKET OPEN VER datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 10A SO8FL datasheet.pdf