Vishay/Dale RN65D2673FRSL
RN65D2673FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D2673FRSL
Brief Description
RES 267K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D2673FRSL.pdf
Availability of RN65D2673FRSL
QUANTITY
RN65D2673FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D2673FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65D2673FRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D2673FRSL
Related LinksRN65D2, RN65D2673FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D2673FRSL Details Description
Related parts for RN65D2673FRSL
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1300PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 20% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS 5.00MM SLDR datasheet.pdf
RES 8 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
COLLET FFA.1E. - 5.0MM DIA datasheet.pdf
BOX ALUM GRAY 7.87"L X 5.12"W datasheet.pdf
IC DAC 16BIT DL 1.5GSPS 56VFQFPN datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf