Vishay/Dale RN65D3092FB14
RN65D3092FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65D3092FB14
Brief Description
RES 30.9K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D3092FB14.pdf
Availability of RN65D3092FB14
QUANTITY
RN65D3092FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D3092FB14
Internal Part NumberEIS-RN65D3092FB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D3092FB14
Related LinksRN65D3, RN65D3092FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D3092FB14 Details Description
Related parts for RN65D3092FB14
IC CONV AC/DC 5V 30MA SIP6 datasheet.pdf
RES SMD 10.7 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS STACKNG 15GOLD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:18 250MHZ 32TQFP datasheet.pdf
RES 768 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 3V SOT23-3 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.032" NYLON 9.78MM datasheet.pdf
RND SPACER 0.047" NYLON 13.84MM datasheet.pdf