Vishay/Dale RN65D3243FBSL
RN65D3243FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D3243FBSL
Brief Description
RES 324K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D3243FBSL.pdf
Availability of RN65D3243FBSL
QUANTITY
RN65D3243FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D3243FBSL
Internal Part NumberEIS-RN65D3243FBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)324k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D3243FBSL
Related LinksRN65D3, RN65D3243FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D3243FBSL Details Description
Related parts for RN65D3243FBSL
RES ARRAY 2 RES 6.8K OHM 0606 datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
AMBIENT LIGHT SENSOR 0805 SMD datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 48VOUT 25W datasheet.pdf
SV 7.62HP/02/90SF 3.5SN BK BX datasheet.pdf
HDR 10POS RA 2MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
AM5 SWITCH .1A SPST-NC SIM RLLR datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf