Vishay/Dale RN65D3400FBSL
RN65D3400FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D3400FBSL
Brief Description
RES 340 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D3400FBSL.pdf
Availability of RN65D3400FBSL
QUANTITY
RN65D3400FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D3400FBSL
Internal Part NumberEIS-RN65D3400FBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)340
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D3400FBSL
Related LinksRN65D3, RN65D3400FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D3400FBSL Details Description
Related parts for RN65D3400FBSL
CONN EDGECARD 14POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
FUSE HLDR CARTRIDGE 250V 10A PCB datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 6A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 6.3V 10% 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 180POS GOLD datasheet.pdf
VARISTOR 247V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf