Vishay/Dale RN65D3573FB14
RN65D3573FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65D3573FB14
Brief Description
RES 357K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D3573FB14.pdf
Availability of RN65D3573FB14
QUANTITY
RN65D3573FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D3573FB14
Internal Part NumberEIS-RN65D3573FB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)357k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D3573FB14
Related LinksRN65D3, RN65D3573FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D3573FB14 Details Description
Related parts for RN65D3573FB14
IC HITAG-S 32BIT FCP datasheet.pdf
RES 18 OHM 5% 5W WIREWOUND AXL datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 21.8W D 48QFN datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V C0G RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS 3.81MM R/A GN datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 735MA 260 MOHM TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 12NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf