Panasonic Electronic Components 4TAE220MI
4TAE220MI picture photo
Mfg. Part Number
4TAE220MI
Manufacturer
Product Category
Tantalum - Polymer Capacitors
Brief Description
CAP 4VDC 220UF 18 MOHM
Datasheet Download
4TAE220MI.pdf
Availability of 4TAE220MI
QUANTITY
4TAE220MI Order Process
Ship out your order
Specifications of 4TAE220MI
Internal Part NumberEIS-4TAE220MI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyTantalum - Polymer Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4TAE220MI
Related Links4TAE, 4TAE220MI Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
4TAE220MI Details Description
Related parts for 4TAE220MI
IC OPAMP GP 635KHZ 14SOIC datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 3A SMB datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 25POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
TERMINAL AMPOWER 2AWG 1/2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 2.4A TO92 datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 6A 125V datasheet.pdf