Vishay/Dale RN65D4023FBSL
RN65D4023FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D4023FBSL
Brief Description
RES 402K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D4023FBSL.pdf
Availability of RN65D4023FBSL
QUANTITY
RN65D4023FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D4023FBSL
Internal Part NumberEIS-RN65D4023FBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)402k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D4023FBSL
Related LinksRN65D4, RN65D4023FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D4023FBSL Details Description
Related parts for RN65D4023FBSL
RES SMD 160 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 320MA 2.1 OHM SMD datasheet.pdf
CONN BUTT INSUL 12-10 AWG datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON 7 4.5-6MM WHITE datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
STRIPPER BLADE datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE BLUE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 100MA 125V datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 200NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf