Vishay/Dale RN65D4192FB14
RN65D4192FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65D4192FB14
Brief Description
RES 41.9K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D4192FB14.pdf
Availability of RN65D4192FB14
QUANTITY
RN65D4192FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D4192FB14
Internal Part NumberEIS-RN65D4192FB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)41.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D4192FB14
Related LinksRN65D4, RN65D4192FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D4192FB14 Details Description
Related parts for RN65D4192FB14
MARKER CBL POCKET PK 76.2X25.4MM datasheet.pdf
IC INVERTER UHS SCHMITT SC70-5 datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
CONN SPRING TARGET SGL R/A 40POS datasheet.pdf