Vishay/Dale RN65D4220FRSL
RN65D4220FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D4220FRSL
Brief Description
RES 422 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D4220FRSL.pdf
Availability of RN65D4220FRSL
QUANTITY
RN65D4220FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D4220FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65D4220FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D4220FRSL
Related LinksRN65D4, RN65D4220FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D4220FRSL Details Description
Related parts for RN65D4220FRSL
IC Z8 ENCORE MCU FLASH 8K 8-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100KHZ 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC SMA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
RES SMD 117K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
COMBO 24W7 F PCB STR ZINC datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NPO 0805 datasheet.pdf