Vishay/Dale RN65D4421FBSL
RN65D4421FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D4421FBSL
Brief Description
RES 4.42K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D4421FBSL.pdf
Availability of RN65D4421FBSL
QUANTITY
RN65D4421FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D4421FBSL
Internal Part NumberEIS-RN65D4421FBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.42k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D4421FBSL
Related LinksRN65D4, RN65D4421FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D4421FBSL Details Description
Related parts for RN65D4421FBSL
IC BATT CHRGR LI-ION LIN SOT23-6 datasheet.pdf
CONN CIC FFC RCPT 7POS 2.54MM datasheet.pdf
DNF 1200 MHZ -1500 MHZ SMD datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 2A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
CA 62.5 SC DUP-MTRJ OR SECURE datasheet.pdf
IC FPGA 133 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 536K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf