Vishay/Dale RN65D4643FRSL
RN65D4643FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D4643FRSL
Brief Description
RES 464K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D4643FRSL.pdf
Availability of RN65D4643FRSL
QUANTITY
RN65D4643FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D4643FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65D4643FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D4643FRSL
Related LinksRN65D4, RN65D4643FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D4643FRSL Details Description
Related parts for RN65D4643FRSL
RES SMD 13.7 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BRACKET KIT NEW .63" datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 7.5MM datasheet.pdf
BOX ABS GRAY/CLR 3.17"L X 3.37"W datasheet.pdf
VINYL INSL BRZED SEAM RING TONGU datasheet.pdf
Connector Socket 59 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CABLE JHOOK SUPPORT datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf