Vishay/Dale RN65D4753FRSL
RN65D4753FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D4753FRSL
Brief Description
RES 475K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D4753FRSL.pdf
Availability of RN65D4753FRSL
QUANTITY
RN65D4753FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D4753FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65D4753FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)475k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D4753FRSL
Related LinksRN65D4, RN65D4753FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D4753FRSL Details Description
Related parts for RN65D4753FRSL
IC RF TRANSCEIVER 2.4GHZ QFN-32 datasheet.pdf
IGBT MOLDING 600V 50A 7PM-GA datasheet.pdf
IC DAC 10BIT 200MSPS DUAL 48TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 0.249 OHM 1% AXL datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
DEV IP CORE DA-FIR GEN EC/ECP datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 385MA 670 MOHM TH datasheet.pdf