Vishay/Dale RN65D5762FBSL
RN65D5762FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D5762FBSL
Brief Description
RES 57.6K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D5762FBSL.pdf
Availability of RN65D5762FBSL
QUANTITY
RN65D5762FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D5762FBSL
Internal Part NumberEIS-RN65D5762FBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)57.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D5762FBSL
Related LinksRN65D5, RN65D5762FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D5762FBSL Details Description
Related parts for RN65D5762FBSL
BLK DUST COVER FOR T90N SERIES datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 8K 20-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC ADC 16BIT DELTA SIG 12-DFN datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL YLW/GRN DIFF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
24 FIBER FUSION SPLICE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN 10POS datasheet.pdf