Vishay/Dale RN65D63R4FBSL
RN65D63R4FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D63R4FBSL
Brief Description
RES 63.4 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D63R4FBSL.pdf
Availability of RN65D63R4FBSL
QUANTITY
RN65D63R4FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D63R4FBSL
Internal Part NumberEIS-RN65D63R4FBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)63.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D63R4FBSL
Related LinksRN65D6, RN65D63R4FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D63R4FBSL Details Description
Related parts for RN65D63R4FBSL
FIXED IND 100NH 1.018A 200 MOHM datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48TSSOP datasheet.pdf
FUSE PTC 1.35A 30V RESET RADIAL datasheet.pdf
16MM IND CTRL SQUARE SCRN BLACK datasheet.pdf
IC REG LDO 1V 0.25A 6WSON datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 305 TYPEA 47POS datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 25POS STRGHT PIN datasheet.pdf