Vishay/Dale RN65D8451FBSL
RN65D8451FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D8451FBSL
Brief Description
RES 8.45K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D8451FBSL.pdf
Availability of RN65D8451FBSL
QUANTITY
RN65D8451FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D8451FBSL
Internal Part NumberEIS-RN65D8451FBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D8451FBSL
Related LinksRN65D8, RN65D8451FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D8451FBSL Details Description
Related parts for RN65D8451FBSL
CONN SPLICE SEALABLE 8AWG datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 104MHZ 8WSON datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 5.8NS 64CSBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RES 499 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
PRESSURE20PC26PC 5 PSI datasheet.pdf
CIR BRKR 500MA 250VAC 75VDC datasheet.pdf