Vishay/Dale RN65D8663FRSL
RN65D8663FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D8663FRSL
Brief Description
RES 866K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D8663FRSL.pdf
Availability of RN65D8663FRSL
QUANTITY
RN65D8663FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D8663FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65D8663FRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)866k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D8663FRSL
Related LinksRN65D8, RN65D8663FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D8663FRSL Details Description
Related parts for RN65D8663FRSL
RES SMD 14.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN TERM BLK PCB 5.08MM 4POS BK datasheet.pdf
RES SMD 39.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 26.8VWM 47.7VC 1.5KE datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 69MM datasheet.pdf
IC DOOR MODULE DRIVER 64TQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1206 datasheet.pdf