Vishay/Dale RN65D9093FRE6
RN65D9093FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN65D9093FRE6
Brief Description
RES 909K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D9093FRE6.pdf
Availability of RN65D9093FRE6
QUANTITY
RN65D9093FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D9093FRE6
Internal Part NumberEIS-RN65D9093FRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D9093FRE6
Related LinksRN65D9, RN65D9093FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D9093FRE6 Details Description
Related parts for RN65D9093FRE6
FUSE CERAMIC 3A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC DC/DC CONV W/OP AMP 32-TQFN datasheet.pdf
CONN FMALE M12 8POS STR 7M CABLE datasheet.pdf
IC 8051 MCU 1.5K-EEPROM 10-MSOP datasheet.pdf
CABLE ASSY BOWDEN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
MOSFET N CH 650V 9A DPAK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 19POS PIN datasheet.pdf
LCD 128 X 64 OUTDOOR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf