Vishay/Dale RN65D9761FB14
RN65D9761FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65D9761FB14
Brief Description
RES 9.76K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D9761FB14.pdf
Availability of RN65D9761FB14
QUANTITY
RN65D9761FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D9761FB14
Internal Part NumberEIS-RN65D9761FB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.76k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D9761FB14
Related LinksRN65D9, RN65D9761FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D9761FB14 Details Description
Related parts for RN65D9761FB14
CABLE FLAT FLEX 18POS 1MM 3" datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 1MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ TSOT23-6 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 24POWERDIP datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 8SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 345MHZ 6CLCC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.8V 100W datasheet.pdf