Vishay/Dale RN65E2103FRSL
RN65E2103FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65E2103FRSL
Brief Description
RES 210K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65E2103FRSL.pdf
Availability of RN65E2103FRSL
QUANTITY
RN65E2103FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65E2103FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65E2103FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65E2103FRSL
Related LinksRN65E2, RN65E2103FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65E2103FRSL Details Description
Related parts for RN65E2103FRSL
RES 1.1K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64VQFP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 750KHZ RRO 10DFN datasheet.pdf
CONV DC/DC SNGL 15VOUT 30W HTSNK datasheet.pdf
CONN HEADER HI-SPEED DUAL 160POS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMB datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPDT datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 0.5A S-MINI datasheet.pdf