Vishay/Dale RN65E2432BRSL
RN65E2432BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65E2432BRSL
Brief Description
RES 24.3K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65E2432BRSL.pdf
Availability of RN65E2432BRSL
QUANTITY
RN65E2432BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65E2432BRSL
Internal Part NumberEIS-RN65E2432BRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65E2432BRSL
Related LinksRN65E2, RN65E2432BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65E2432BRSL Details Description
Related parts for RN65E2432BRSL
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
MOSFET N-CH 8V 25MA SOT343 datasheet.pdf
INTERFACE MODULE 120VAC datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
INDICATOR YELLOW SQUARE 24V datasheet.pdf
CONN PCI EXPRESS datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 4V 20% X5R 0402 datasheet.pdf