Vishay/Dale RN65E2492BBSL
RN65E2492BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65E2492BBSL
Brief Description
RES 24.9K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65E2492BBSL.pdf
Availability of RN65E2492BBSL
QUANTITY
RN65E2492BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65E2492BBSL
Internal Part NumberEIS-RN65E2492BBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65E2492BBSL
Related LinksRN65E2, RN65E2492BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65E2492BBSL Details Description
Related parts for RN65E2492BBSL
OPTOISOLATOR TRANS MODULE datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB ROM 196MAPBGA datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 200V 8A TO-220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN CAP 6POS MINI-U-MNL BLUE datasheet.pdf
CAP CER 4PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf