Vishay/Dale RN65E3300FB14
RN65E3300FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65E3300FB14
Brief Description
RES 330 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65E3300FB14.pdf
Availability of RN65E3300FB14
QUANTITY
RN65E3300FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65E3300FB14
Internal Part NumberEIS-RN65E3300FB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)330
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65E3300FB14
Related LinksRN65E3, RN65E3300FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65E3300FB14 Details Description
Related parts for RN65E3300FB14
BACKPLANE INSULATION STRIP 9.4" datasheet.pdf
TEST KIT MTRJ SM JACK - SC datasheet.pdf
RES 1.35K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 562 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T412 datasheet.pdf
DSUB 36W4 M SOD G M CAD datasheet.pdf
CAP CER 22UF 10V X7T 0805 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf