Vishay/Dale RN65E3922FBSL
RN65E3922FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65E3922FBSL
Brief Description
RES 39.2K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65E3922FBSL.pdf
Availability of RN65E3922FBSL
QUANTITY
RN65E3922FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65E3922FBSL
Internal Part NumberEIS-RN65E3922FBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65E3922FBSL
Related LinksRN65E3, RN65E3922FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65E3922FBSL Details Description
Related parts for RN65E3922FBSL
IC DAC 12BIT MONO 250NS 24-CDIP datasheet.pdf
GDT 250V 20% 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
DIODE MODULE 1KV 1200A DO200AB datasheet.pdf
POT 25K OHM 1W CERMET LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONN M8 MALE 4POS datasheet.pdf