Vishay/Dale RN65E3992FB14
RN65E3992FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65E3992FB14
Brief Description
RES 39.9K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65E3992FB14.pdf
Availability of RN65E3992FB14
QUANTITY
RN65E3992FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65E3992FB14
Internal Part NumberEIS-RN65E3992FB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)39.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65E3992FB14
Related LinksRN65E3, RN65E3992FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65E3992FB14 Details Description
Related parts for RN65E3992FB14
BACKSHELL DB25 GREY PLAST datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 10% 2312 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 66POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC USB SWITCH DUAL 1X2 10UQFN datasheet.pdf
CONN HEADER VERT SGL 30POS GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 600W datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf