Vishay/Dale RN65E5621FRSL
RN65E5621FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65E5621FRSL
Brief Description
RES 5.62K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65E5621FRSL.pdf
Availability of RN65E5621FRSL
QUANTITY
RN65E5621FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65E5621FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65E5621FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.62k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65E5621FRSL
Related LinksRN65E5, RN65E5621FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65E5621FRSL Details Description
Related parts for RN65E5621FRSL
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 36A D2PAK datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 29POS GOLD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
WIC TAG 10-8AWG BLACK/YELLOW datasheet.pdf
LABEL ELECTRL WARN 7.9" BLCK/YLL datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 40.9VC DO-214AC datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf