Vishay/Dale RN65E8200BB14
RN65E8200BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65E8200BB14
Brief Description
RES 820 OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65E8200BB14.pdf
Availability of RN65E8200BB14
QUANTITY
RN65E8200BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65E8200BB14
Internal Part NumberEIS-RN65E8200BB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)820
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65E8200BB14
Related LinksRN65E8, RN65E8200BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65E8200BB14 Details Description
Related parts for RN65E8200BB14
RES SMD 38.3 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 17NS 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS BOX MOUNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 787K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf