Vishay/Dale RN70C2250BB14
RN70C2250BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN70C2250BB14
Brief Description
RES 225 OHM 3/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN70C2250BB14.pdf
Availability of RN70C2250BB14
QUANTITY
RN70C2250BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70C2250BB14
Internal Part NumberEIS-RN70C2250BB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)225
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70C2250BB14
Related LinksRN70C2, RN70C2250BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70C2250BB14 Details Description
Related parts for RN70C2250BB14
CAP TANT 22UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 12KHZ RRO 8SO datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 167MHZ 100TQFP datasheet.pdf
IC ADC 12BIT PAR 80MHZ 48-HTQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
KIT EVALUATION FOR 5VSOPX datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 2MHZ 8MSOP datasheet.pdf
RES 210 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 3A 49 MOHM SMD datasheet.pdf
IC FPGA 184 I/O 240RQFP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.6A SOT89-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 182POS .050" datasheet.pdf