Vishay/Dale RN70C2320FRE6
RN70C2320FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN70C2320FRE6
Brief Description
RES 232 OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70C2320FRE6.pdf
Availability of RN70C2320FRE6
QUANTITY
RN70C2320FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70C2320FRE6
Internal Part NumberEIS-RN70C2320FRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/3, RN70
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70C2320FRE6
Related LinksRN70C2, RN70C2320FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70C2320FRE6 Details Description
Related parts for RN70C2320FRE6
SIDAC SYM 4CHP 170V 400A MS-013 datasheet.pdf
IC BATTERY CHARGER DUAL 28WQFN datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 60W datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 102 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MINI MAC APPLICATOR datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V Y5U 1812 datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NC RLLR LVR datasheet.pdf