Vishay/Dale RN70C3481FRSL
RN70C3481FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN70C3481FRSL
Brief Description
RES 3.48K OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70C3481FRSL.pdf
Availability of RN70C3481FRSL
QUANTITY
RN70C3481FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70C3481FRSL
Internal Part NumberEIS-RN70C3481FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/3, RN70
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70C3481FRSL
Related LinksRN70C3, RN70C3481FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70C3481FRSL Details Description
Related parts for RN70C3481FRSL
PROGRAMMER USB DEBUG KA QD QG datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4DIP THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 2012 datasheet.pdf
RES SMD 27.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ3 M20 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 170MHZ 6-CLCC datasheet.pdf