Vishay/Dale RN70C3572FB14
RN70C3572FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN70C3572FB14
Brief Description
RES 35.7K OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70C3572FB14.pdf
Availability of RN70C3572FB14
QUANTITY
RN70C3572FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70C3572FB14
Internal Part NumberEIS-RN70C3572FB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/3, RN70
PackagingBulk
Resistance (Ohms)35.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70C3572FB14
Related LinksRN70C3, RN70C3572FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70C3572FB14 Details Description
Related parts for RN70C3572FB14
MOSFET N-CH 60V 31A TO-220F datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PLIERS COMBO FLAT NOSE 6.3" datasheet.pdf
CA SM LDD SCDUPLEX(NG) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf