Vishay/Dale RN70D1470FRE6
RN70D1470FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN70D1470FRE6
Brief Description
RES 147 OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70D1470FRE6.pdf
Availability of RN70D1470FRE6
QUANTITY
RN70D1470FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70D1470FRE6
Internal Part NumberEIS-RN70D1470FRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70D1470FRE6
Related LinksRN70D1, RN70D1470FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70D1470FRE6 Details Description
Related parts for RN70D1470FRE6
IC DELAY LINE 10TAP 80NS 14DIP datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 2A SOT-23 datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
C/A ST/MT-RJ, MM 18INCHES datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5.11 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CONN PROTECT CAP FOR RJ11F JACK datasheet.pdf
AB 3C 3#12 PIN PLUG datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 1.5W SMA datasheet.pdf