Vishay/Dale RN70D24R9FRSL
RN70D24R9FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN70D24R9FRSL
Brief Description
RES 24.9 OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70D24R9FRSL.pdf
Availability of RN70D24R9FRSL
QUANTITY
RN70D24R9FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70D24R9FRSL
Internal Part NumberEIS-RN70D24R9FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/3, RN70
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70D24R9FRSL
Related LinksRN70D2, RN70D24R9FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70D24R9FRSL Details Description
Related parts for RN70D24R9FRSL
CONN HEADER .100 SINGL STR 2POS datasheet.pdf
IC DRVR CLK PLL 2.5/3.3V 32-TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 6PDT 2A 12V datasheet.pdf
CONN RCPT 17 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FIBER M6 REFLECT R4 BEND RADIUS datasheet.pdf
TERM BLOCK STR 5POS 3.81MM GRN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OSC TCXO 20.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
47UF 16V 6,3X5MM 85C 1500H datasheet.pdf