Vishay/Dale RN70D3322FB14
RN70D3322FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN70D3322FB14
Brief Description
RES 33.2K OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70D3322FB14.pdf
Availability of RN70D3322FB14
QUANTITY
RN70D3322FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70D3322FB14
Internal Part NumberEIS-RN70D3322FB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/3, RN70
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70D3322FB14
Related LinksRN70D3, RN70D3322FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70D3322FB14 Details Description
Related parts for RN70D3322FB14
CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW UMT3 datasheet.pdf
DIODE VAR CAPACITANCE SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
IC FIFO 512X9 SYNC 25NS 32-TQFP datasheet.pdf
RES SMD 3.65KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES 64.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf