Vishay/Dale RN70D3922FRSL
RN70D3922FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN70D3922FRSL
Brief Description
RES 39.2K OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70D3922FRSL.pdf
Availability of RN70D3922FRSL
QUANTITY
RN70D3922FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70D3922FRSL
Internal Part NumberEIS-RN70D3922FRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/3, RN70
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70D3922FRSL
Related LinksRN70D3, RN70D3922FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70D3922FRSL Details Description
Related parts for RN70D3922FRSL
FOOT CYLINDRICAL 2.362" DIA BLK datasheet.pdf
VARISTOR 35.1V 800A 1812 datasheet.pdf
RES MO 1/2W 1.8K OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 61.2V 500A DISC 7MM datasheet.pdf
DIE TERMINYL 69066 4/0AWG datasheet.pdf
DDR3 204P 8H RVS datasheet.pdf
SW WHEEL PLUNG SPDT SCREW 125V datasheet.pdf
RES 23.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 69.8K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf