Vishay/Dale RN70D8452FB14
RN70D8452FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN70D8452FB14
Brief Description
RES 84.5K OHM 3/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN70D8452FB14.pdf
Availability of RN70D8452FB14
QUANTITY
RN70D8452FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN70D8452FB14
Internal Part NumberEIS-RN70D8452FB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/3, RN70
PackagingBulk
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN70D8452FB14
Related LinksRN70D8, RN70D8452FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN70D8452FB14 Details Description
Related parts for RN70D8452FB14
FAN BLWR FLATPAK 220X56MM 115VAC datasheet.pdf
IC 0.5A POWER DIST SW 8-MSOP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Screw, Rivet, Stud datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 190POS .050" datasheet.pdf
IC COMPARATOR DIFF QUAD 14TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 2 PORT datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
FUSE FAST ACTING CUBE 100A datasheet.pdf