AVX Corporation RNA4A8E224JT
RNA4A8E224JT picture photo
Mfg. Part Number
RNA4A8E224JT
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 220K OHM 1608
Datasheet Download
RNA4A8E224JT.pdf
Availability of RNA4A8E224JT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RNA4A8E224JT Order Process
Ship out your order
Specifications of RNA4A8E224JT
Internal Part NumberEIS-RNA4A8E224JT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRNA4A, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1608, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package1608
Size / Dimension0.157" L x 0.083" W (4.00mm x 2.10mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNA4A8E224JT
Related LinksRNA4A8, RNA4A8E224JT Datasheet, AVX Corporation Distributor
RNA4A8E224JT Details Description
Related parts for RNA4A8E224JT
CONN PIN 26-20AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
IC REDRIVER I2C 1CH 400KHZ 8SO datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 80A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 24A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
WIRE DUCT CLIP datasheet.pdf
FIXED IND 2.8NH 500MA 200 MOHM datasheet.pdf