Vishay/Dale RNC50H1022BSBSL
RNC50H1022BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H1022BSBSL
Brief Description
RES 10.2K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H1022BSBSL.pdf
Availability of RNC50H1022BSBSL
QUANTITY
RNC50H1022BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H1022BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H1022BSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H1022BSBSL
Related LinksRNC50H1, RNC50H1022BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H1022BSBSL Details Description
Related parts for RNC50H1022BSBSL
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 02 POS .295 SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.156" (3.96mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FITTING TEE RACEWAY T170 IVORY datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 250VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM/NEUTRAL WHT 2SMD datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 512KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
Connector Socket 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf