Vishay/Dale RNC50H1063BSBSL
RNC50H1063BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H1063BSBSL
Brief Description
RES 106K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H1063BSBSL.pdf
Availability of RNC50H1063BSBSL
QUANTITY
RNC50H1063BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H1063BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H1063BSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)106k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H1063BSBSL
Related LinksRNC50H1, RNC50H1063BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H1063BSBSL Details Description
Related parts for RNC50H1063BSBSL
REPLACEMENT KEY FOR CKM SERIES datasheet.pdf
BIT HEX TR 5/64" 1.1" datasheet.pdf
CONN FAKRA JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR SKY65404-31 datasheet.pdf
RES 806K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TOOL INSERTION TWEEZER 16 GA datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/5V 3.5A 16TQFN datasheet.pdf
2M 801 PCB 37C PIN RECP THRD datasheet.pdf
Virtex⑩-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf