Vishay/Dale RNC50H1073FRBSL
RNC50H1073FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H1073FRBSL
Brief Description
RES 107K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H1073FRBSL.pdf
Availability of RNC50H1073FRBSL
QUANTITY
RNC50H1073FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H1073FRBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H1073FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)107k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H1073FRBSL
Related LinksRNC50H1, RNC50H1073FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H1073FRBSL Details Description
Related parts for RNC50H1073FRBSL
IC COMP PUSHPULL 1.6V SNGL 8SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN 24VOUT datasheet.pdf
FUSE M/V R-RATED 4R 2.75KV BOLT- datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 2.67K OHM 0.225W 2208 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 5A 120V datasheet.pdf